38 Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę

38 Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę dobiegła końca. Pielgrzymi w dniach 2 – 10 sierpnia 2018 roku z Wrocławia przeszli ponad 200 km aby pokłonić się Matce Bożej na Jasnej Górze. Pątnicy przychodzili przez nasze miasto, gdzie na szlak pielgrzymi dołączyła grupa 11 – Ziemia Namysłowska. Rekolekcje w drodze odbyły się pod hasłem: „Veni Creator Spiritus”. Pielgrzymi w czasie konferencji i rozważań podczas drogi poznawali dary i owoce Ducha Świętego.
Zapytaliśmy pielgrzymów czym jest dla nich pielgrzymka. Zostali poproszenia o dokończenia zdania:

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę to…

…radość spotkania z Bogiem w drugim człowieku. Czerpanie jak ze źródła wody żywej :)

…otwieranie swojego serca na Boga i drugiego człowieka.

…najlepsze rekolekcje w ciągu roku. Tydzień, który oddaje Bogu. To wspaniały czas na zatrzymanie się i zastanowienie nad tym co było, co jest i co dalej. Na głębokie przemyślenia, na poznanie siebie. Na pielgrzymce można nauczyć się siebie. Daje mi siłę i przywraca mnie do pionu. Czy dzięki temu jestem lepsza? Nie wiem. Wiem, że bez tego byłabym gorsza. To również czas w którym Bóg działa w niesamowity sposób posługując się ludźmi, którzy są wokół nas.

…przede wszystkim doświadczenia wspólnoty, odpowiedzialności za drugiego człowieka, czas spotkania z sobą samym i z Panem Bogiem. Czas trudnych pytań i niekoniecznie oczekiwanych odpowiedzi. To opalanie nie tylko swojego ciała ale także ducha :)

…odpowiedź na zaproszenie Maryi. Droga do Jezusa Chrystusa przez umiłowane ręce, serce i miłość Maryi. Rekolekcje w drodze, czas spędzony na modlitwie i rozmyślaniu. To droga wiodąca na spotkanie Maryi i Jezusa przez trud, wyrzeczenia i modlitwę. Czas na wsłuchanie się w swoje ja, rozpoznanie swojego życia, swojego powołania.

…czas dla Boga i samego siebie. Najlepsze wakacje dla Ducha. Czas poznania własnych możliwości fizycznych i duchowych. Czas na zbieranie sił na najbliższe miesiące.

Niech te słowa będą zaproszeniem do pielgrzymowania w naszej grupie 11 w przyszłym roku :)