„Żywy Różaniec" jest wspólnotą osób, które modlą się codziennie na różańcu. Każda róża różańcowa składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. Koniecznie jednak tę, która zostaje powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesiącu, przy zmianie tajemnic. Co miesiąc, wszystkim członkom przydziela się nowe tajemnice do odmawiania, w taki jednak sposób, aby w jednej „żywej róży" były każdego dnia odmówione wszystkie tajemnice w sumie dwadzieścia. Tak, więc nawet, gdy poszczególni członkowie róży różańcowej odmawiają dziennie tylko jedną tajemnicę, to w całej Róży rozważany jest cały różaniec, czyli wszystkie części i tajemnice. Bardzo istotne jest również to, że wszyscy członkowie Róży modlą się w tej samej intencji, która jest również zmieniana co miesiąc. Dodatkowo Wspólnota Żywego Różańca modli się w intencji naszej Ojczyzny, za kapłanów, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o pokój dla świata oraz za prześladowanych chrześcijan.
Spotkania Wspólnoty Żywego Różańca odbywają się:
Członkowie Żywego Różańca mogą dostąpić odpustu zupełnego, pod
zwykłymi warunkami, osiem razy w roku, mianowicie:
Róże Różańcowe w naszej parafii:
Apostolat Margaretka – to ruch osób modlących za kapłanów, który powstał w Kanadzie w 1981 roku. Jego podstawową komórką jest tzw. „margaretka”. Jest to grupa modlitewna w intencji konkretnego kapłana, która swą nazwę zaczerpnęła od nazwy kwiatu. Siedem płatków reprezentuje siedem osób, które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza, każda w jednym dniu tygodnia.
Cele Apostolatu Margaretka:
Apostolat
Margaretka oprócz codziennej modlitwy za kapłanów, angażuje się w liturgię Mszy
św. porannej, w pierwsze czwartki miesiąca, podczas której modlimy się o nowe,
święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Spotkania wspólnoty odbywają się raz w mniesiącu - w formie katechezy.
Liturgiczna Służba Ołtarza to jedna z najstarszych i najważniejszych grup w naszej wspólnocie parafialnej. Słowo ministrant oznacza służyć, pomagać. Takie jest nasze zadanie – służyć Jezusowi przy ołtarzu.
Członkowie LSO: ministranci, lektorzy oraz ceremoniarze uświetniają zarówno duże uroczystości (np. Triduum Paschalne, Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Bierzmowanie, Wizytacje kanonicze), jak i codzienne liturgie oraz nabożeństwa. Głównym zadaniem lektorów jest odpowiednia oprawa Liturgii Słowa, zaś ministrantów - przygotowywanie ołtarza i pomaganie kapłanowi podczas liturgii. Formacja ministrancka przebiega poprzez wiele lat, w czasie których zdobywamy kolejne stopnie służby.
We wspólnocie Liturgicznej Służby Ołtarza wzrastamy w wierze, pogłębiamy naszą wiedzę na temat Liturgii, ale także integrujemy się wzajemnie przez spotkania formacyjne oraz wycieczki.
Jeżeli chciałbyś
zostać jednym z ministrantów,jeżeli
chcesz być bliżej Chrystusa,
PRZYJDŹ do zakrystii, zapisz się i dołącz
do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii!
Pamiętaj! Nigdy nie jest za późno, aby zostać ministrantem!
Spotkania formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się w sobotę, o godz. 10.00 w salce w domu katechetycznym.
W naszej wspólnocie parafialnej istnieje schola dziecięca, której opiekunem jest Pani Iwona Cholaś. Śpiewamy na Mszach św. z udziałem dzieci o godz. 10.00 w wybrane niedziele roku liturgicznego. Swoim śpiewem scholiści ubogacają także Roraty, Uroczystość I Komunii Świętej, Rekolekcje dla dzieci.
Spotkania scholii dziecięcej odbywają się w soboty o godz. 10.00 w salce w domu katechetycznym.
Akatyst – to zespół, który działa w naszej parafii od 1995 roku. Od początku istnienia śpiewamy na niedzielnych Mszach św. z udziałem dzieci o godz. 10.00. Wspieramy także inne uroczystości parafialne w ciągu roku liturgicznego – Triduum Paschalne, Bierzmowanie, I Komunia Święta, adoracje Najświętszego Sakramentu w Adwencie czy oprawa muzyczna sakramentu małżeństwa. Jako część wielkiego chóru namysłowskiego bierzemy także udział podczas koncertów uwielbienia – „Namysłów dla Chrystusa”.
Spotkania zespołu Akatyst odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00 w salce w domu katechetycznym.
Osoby chętne, które chcą śpiewem chwalić Boga zapraszamy na próby scholii i Zespołu Akatyst.
„Pismo Święte jest narzędziem, poprzez które każdego dnia Bóg mówi do wierzących. Staje się ono w ten sposób źródłem i punktem odniesienia całego życia chrześcijańskiego dla wszystkich – w każdej sytuacji. Święty Hieronim był całkowicie oddany medytacji Pisma Świętego, które objawia tajemnicę Boga, wskazuje właściwe drogi życia i świętości i prowadzi do zbawienia. Niech jego przykład zachęca nas do częstego obcowania ze Słowem Bożym” – Benedykt XVI.
Krąg Biblijny jest metodą pracy z Pismem Świętym, która polega na spotkaniu grupy osób w celu wyjaśnienia wcześniej przygotowanego fragmentu biblijnego oraz aplikacji wniosków wynikających z tego wyjaśnienia do własnego życia. Spotkanie ze Słowem Bożym w Biblii jest dla nas okazją do lepszego i głębszego poznania Pana Boga oraz daje możliwość zobaczenia jak działa ono w naszym życiu.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić lub zacząć znajomość z Pismem Św. w każdy czwartek, po Mszy św. wieczornej. Spotykamy się w salce w domu katechetycznym i rozważamy niedzielną Ewangelię. W ten sposób przygotowujemy się do głębszego przeżywania niedzielnej Eucharystii.
„Nieznajomość Pisma Świętego, jest nieznajomością Chrystusa” – św. Hieronim
W naszej wspólnocie parafialnej od kilku lat działa Grupa Młodzieżowa „Nikodem”, która dedykowana jest do osób młodych (max 25 lat). Na grupę nie ma żadnych zapisów. Przyjść może każdy. Podczas naszych spotkań rozmawiamy na tematy dotyczące życia chrześcijańskiego, rozważamy fragmenty Pisma Świętego, Przykazań Bożych, oglądamy filmy religijne, aby lepiej poznać Pana Boga.
Reprezentujemy młodych naszej parafii. Angażujemy się w rożne akcje duszpasterskie: budowa szopki, kiermasz ozdób świątecznych, droga krzyżowa ulicami naszego miasta oraz wiele innych. Również wyjeżdżamy na diecezjalne i ogólnopolskie spotkania młodzieży: Lednica, Spotkanie na Ślęży.
Grupa Młodzieżowa „Nikodem”, spotyka się zawsze w piątki po wieczornej Mszy Świętej.