XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15 wrzesień 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

poniedziałek -  św. Korneliusz papieża, i św. Cyprian biskupa

środa – św. Stanisław Kostka - patrona polskiej młodzieży,

piątek – świętych Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzyszy

sobota – św. Mateusz Apostoła i Ewangelisty

4. Prosimy rodziców uczniów klas VIII szkoły podstawowej o zgłaszanie w kancelarii parafialnej (w godzinach urzędowania) młodzieży pragnącej przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Wypełnione deklaracje składamy do 22 września w kancelarii lub po Mszy św w zakrystii. Spotkanie dla kandydatów po Mszy św. wieczornej 27 września.

5. Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski wraz z grupą rekonstrukcji historycznej „Orka” zaprasza na rekonstrukcję historyczną związaną z 80 rocznicą agresji radzieckiej na Polskę. Rekonstrukcja odbędzie się 21 września sobota o godz. 15.00 na Namysłowskich Błoniach.

6. Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie w dniu 22 września o godz. 14.00 w domu katechetycznym z siostrą Haliną.

7. Młodzież zapaszmy na spotkanie Duszpasterstw NIKODEM w piątek. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18.00.

8. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze  dniu 20 września. Tradycyjne nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy. W programie udział w Eucharystii o godz. 18.30 w Bazylice Jasnogórskiej, modlitwa różańcowa, Apel Jasnogórski i czuwanie przed Ikoną Matki Bożej Częstochowskiej. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii po Mszach świętych oraz kancelarii. Wyjazd autokarem 20 września o godz. 15.00 ze stacji PKS/PKP koszt 40 zł.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli jak i do nabywania  kalendarzy na rok 2020. Prasa jest dostępna w zakrystii.