XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 6 październik 2019 r.

1. W tym tygodniu patronują nam:

7 października – poniedziałek - Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po      Mszy Świętej o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dziś w kościele o godzinie 17.00. Prosimy, aby rodzice przynieśli ze sobą wypełnione deklaracje.

4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach październikowych. Wspólna modlitwa różańcowa w tygodniu po Mszy świętej wieczornej, w niedzielę o godz. 18.30.

Nabożeństwo różańcowe dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00.

5. Katecheza dla dorosłych w środę po wieczornej Mszy świętej w salce w domu katechetycznym.  Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej.

6. Za tydzień obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski. Ofiarami składanymi do skarbon przy wyjściu z kościoła wspierać będziemy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której celem jest fundowanie stypendiów dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin.

7. Za tydzień w niedzielę, w 13-ty dzień miesiąca, o godz. 18.00 procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

8. W następną niedzielę, 13-go października, o godz. 15.30 rozpoczynają się katechezy przedmałżeńskie w parafii św. Franciszka. U nas nauki przedmałżeńskie będą w listopadzie.

9. Można jeszcze się zapisać na Pieszą Pielgrzymkę do Trzebnicy, która odbędzie się w sobotę, 12-go października. Koszt 30 zł. Wyjazd do Wrocławia z dworca PKS, w sobotę o godz. 5.00. Zapisy w zakrystii i u katechetów. Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć pozwolenie na wyjazd od rodziców.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii. Są do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela i miesięcznik Nowe Życie.

11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej Parafii odeszła: +Krystyna Kozak, +Stanisław Kułakowski