XXX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 27 październik 2019 r.

W tym tygodnoiu patronują nam:

• 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
  • 1 XI – wszyscy święci Pańscy.
  1. Dziś spotkanie z S. Haliną o godz. 14.00 w domu Katechetycznym.
  2. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, obchodzona jest jako rocznica poświęcenia kościoła. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik.
  3. Przed nami ostatnie w tym roku nabożeństwa różańcowe. Wspólna modlitwa różańcowa w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. Natomiast poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii św. odbędzie się w poniedziałek, 28-go października, podczas ostatniego nabożeństwa różańcowego dla dzieci o godzinie 17.00. W czwartek, 31-go października, nabożeństwa różańcowego dla dzieci nie będzie.
  1. Dziś kończy się w Tydzień Misyjny w Kościele. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne. Dziś na ten cel będziemy zbierać ofiary do skarbon przy wyjściu z kościoła.
  2. Zbliża się miesiąc listopad, który poświęcony jest modlitwie za zmarłych. Tradycją naszej parafii są Msze Święte zbiorowe za zmarłych w dniach 1 i 2 listopada. Składać można te intencje w zakrystii i kancelarii parafialnej w dniach jej urzędowania. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wspominkowe, na których zapisujemy imiona naszych Zmarłych. Prosimy o czytelne wypełnianie kart wspominkowych, najlepiej drukowanymi literami. Dziś wyjątkowo wypełnione kartki składamy do skarbony w zakrystii. Będą one wyczytywane w tradycyjnym nabożeństwie wspominkowym.
  3. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych okazja do spowiedzi w środę w czasie Nowenny do Matki Bożej oraz w czwartek od godz. 17.30. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego.
  4. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych w tym dniu porządek Mszy Świętych jest następujący: w kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz 19.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Msze Św. za zmarłych na Cmentarzu przy ul. Jana Pawła II o godz. 9.00, po godz. 14.00 rozpoczniemy odczytywanie intencji Mszy Świętej za zmarłych, którą rozpoczniemy odprawiać o godz. 15.00, bezpośrednio po niej procesja na cmentarzu. Na zakończenie procesji będzie możliwość błogosławieństwa nagrobków. Msza Święta na cmentarzu przy ul. Oławskiej 1 listopada o godz. 12.00
  5. W sobotę Wspomnienie Wiernych Zmarłych porządek Mszy Świętej: w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Msze Św. za zmarłych na Cmentarzu przy ul. Jana Pawła II o godz. 10.00; na Starym Mieście o godz. 17.00. Nabożeństwo wypominkowe rozpoczniemy w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. Kancelaria parafialna w Dzień Zaduszny, w sobotę, 2-go listopada, będzie nieczynna.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii. Są również kalendarze na nowy rok.