III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2020 r.

1. Ze względu na rozszerzającą się pandemię koronawirusa  w naszej Parafii kancelaria parafialna będzie nieczynna sprawy niecierpiące zwłoki po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu będą załatwiane indywidualnie. Tel: 77/410-02-34 lub 730 528 861.

2. W tym tygodniu przeżywamy w czwartek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

3. W tym szczególnym czasie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: w niedzielę o godz. 18.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy Świętej o godz. 16.30 dla dzieci oraz po Mszy Świętej o godz. 18.00.dla młodzieży i dorosłych.

4. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane tydzień temu do skarbon na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes. A w następnym tygodniu oraz za dwa tygodnie zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

5. Z powodu wyżej podanych powodów odwołany zostaje planowany wyjazd do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej, 25-go marca. Z tego samego powodu zostaje odwołana Droga Krzyżowa ulicami miasta oraz rekolekcje Wielkopostne.

6. W niedzielę, 19-go kwietnia, planujemy w naszej parafii rozpoczyna się kurs przygotowujący bezpośrednio do Sakramentu Małżeństwa. Osoby, które planują zawrzeć związek małżeński w najbliższym czasie – serdecznie zapraszamy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii. Dostępne są również świece Wielkanocnego Dzieła Pomocy w cenie: duża – 14 zł, mała – 6 zł oraz baranki czekoladowe w cenie 5 zł.