IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 03.05.2020 r.

1. Ze względu na pandemię koronawirusa ZGODNIE Z NAJNOWSZYMI WYMOGAMI W KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ 1 OSOBA NA 15 M². W pozostałym czasie kościół będzie otwarty i będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania, natomiastsprawy niecierpiące zwłoki,po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu, będą załatwiane indywidualnie.

Ze względu na obecne zwiększenie liczby Parafian uczestniczących w czasie każdej Mszy świętych, zawieszamy transmisje online Mszy świętych z naszego kościoła.

Przypominamy, że zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa uroczystości związane z I Komunią świętą oraz rocznicą I Komunii świętej są odwołane jak i również uroczystość Bierzmowania. Nowe terminy zostaną ogłoszone po spotkaniu z rodzicami.

2. Dzisiejsza, 4-ta Niedziela Wielkanocna, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

Rozpoczynamy dziś Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele – zachęcamy do modlitwy w intencji powołań, aby nigdy nie zabrakło tych, którzy poniosą Chrystusa na krańce świata. To także pierwsza niedziela miesiąca po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Floriana, męczennika

Środa – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba,

Piątek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

4. Miesiąc maj poświęcony jest w szczególny sposób Matce Bożej. W naszym kościele nabożeństwo majowe w tygodniu po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę o godz. 18.30.

5. Zainteresowani naukami przedślubnymi proszeni są o kontakt w zakrystii po każdej Mszy świętej.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

7. W tym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odszedł: +Zbigniew Juzak.