UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO – 31 MAJ 2020 r.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w liturgii Kościoła. Prośmy dziś w sposób szczególny o Dary Ducha Świętego, abyśmy z nich korzystali w naszej codzienności.

2. Ze względu na pandemię koronawirusa ZGODNIE Z NAJNOWSZYMI WYMOGAMI limity wiernych w kościołach zostały zniesione. Jedynym limitem jest odległość od siebie, ponieważ w kościele należy zachować 2 metry odstępu, nie licząc domowników. W kościele obowiązkowo należy nosić maseczki. Przestrzeganie tych wskazań jest wyrazem miłości do innych. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. Sprawy niecierpiące zwłoki po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu będą załatwiane indywidualnie. Tel: 77/410-02-34 lub 730 528 861.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w środę - Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

w czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

w piątek – św. Bonifacego

4. Dziś w naszym kościele już ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 18.30. Od jutra zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które będą odprawiane w tygodniu po wieczornej Mszy świętej a w niedziele o godz. 18.30.

5. Wszystkich rodziców zainteresowanych ustaleniem nowej daty I Komunii świętej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 7-go czerwca, na godzinę 16.00 do kościoła.

6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.30

7. Za tydzień I niedziela miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy św. o godzinie 11.30 odbędzie się zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

9. W tym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: +Leon Jakimów, +Helena Jagodzińska.