Uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2020 r.

1. Dziś 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. w kościele parafialnym według porządku niedzielnego – nie będzie tylko Mszy św. o godz. 13.00. Decyzją władz państwowych zostały zamknięte cmentarze, dlatego intencje na Msze święte zbiorowe, które miały być odprawione na cmentarzu w dniu 1 listopada o godz. 9.00 i 15.00 zostaną odprawione w kościele parafialnym tego samego dnia o godz. 19.00. Od godz. 18.30 rozpoczniemy czytanie intencji. Natomiast intencje z Mszy św. zbiorowej z dnia 2 listopada z cmentarza z godz. 10.00 zostaną odprawione o godz. 18.00 w kościele parafialnym w dniu 2 listopada. Bardzo prosimy o przyjęcie ze zrozumieniem sytuacji, w której obecnie się znajdujemy i związanych z tym utrudnień.

2. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W kościele na Starym Mieście o godz. 17.00. Przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, dlatego zachęcamy, aby wizytę na cmentarzu zaplanować w możliwie najbezpieczniejszym czasie. Oczywiście można jeszcze przez pierwszy tydzień listopada składać karty wypominkowe do skarbon bądź w zakrystii.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. Msza św. zbiorowa za zmarłych w pierwszy piątek miesiąca o godz. 7.00. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę 8 listopada po Mszy św. o godz. 11.30. W tym tygodni w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

Środa – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

Jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

4. Ze względu na dobro nas wszystkich przypominamy o obowiązku przestrzegania wymogów sanitarnych jakimi są odpowiedni dystans i obowiązek zakrywania ust i nosa, ale również o limitach dotyczące liczby uczestników liturgii w kościołach. W czerwonej strefie limit to 1 osoba na 7m2. Prosimy wszystkich wiernych o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń, dostosowanie się do nich oraz świadomość, że wynikają one z troski o każdego z nas.

5. Z racji pandemii i utrudnień z tym związanych, wszystkim którzy zamierzają zawrzeć w najbliższym czasie związek małżeński, nasz Diecezjalny Wydział Rodzin proponuje cykl internetowych katechez przedślubnych. Katechezy rozpoczną się w dniu 16 listopada, zakończą 17 grudnia 2020 r. i będą dostępne dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Zapisy narzeczonych odbywać się będą wyłącznie poprzez formularz internetowy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni Tam też znajdują się szczegółowe informacje dla zainteresowanych.

6. Zanim otworzymy księgę intencji mszalnych na nowy rok, zachęcamy do zamawiania Mszy świętych. Do końca roku mamy jeszcze sporo wolnych intencji. Jeśli ktoś chciałby zamówić Msze święte gregoriańskie na rok 2021 prosimy o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej zanim otworzymy księgę intencji na nowy rok.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę od 8.00 do 10.00.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę życia wiecznego odeszli: +Łucja Maciejewska, +Jan Mikuła, +Władysława Kurdziel.