XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.11.2020 r.

1. Dziś XXXIII niedziela zwykła. Dzisiejsza Taca przeznaczona jest na inwestycje remontowo-budowlane naszej parafii. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć naszą parafię można uczynić to również przez przelew bankowy - numer konta znajdziemy na naszej stronie parafialnej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dziś ofiary na tacę jak również wszystkim, którzy uczynili to poprzez konto bankowe. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiarę na remont naszych organów. Do końca listopada zobowiązani jesteśmy do zapłacenia ostatniej tegorocznej raty w wysokości 50.000 zł, dlatego dziękujemy z serca z każdą złożoną ofiarę, która jest wyrazem zrozumienia i naszej wspólnej odpowiedzialności za kościół i parafię.

2. W tym tygodniu zakończyliśmy Nabożeństwa Wypominkowe. Bardzo serdecznie dziękujemy również za złożone na ten cel ofiary. Msza św. Zbiorowa za zmarłych w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 7.00.

3. W tym tygodni w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

Poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej

Wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy

Środa – bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy

Sobota – to dzień wspomnienia Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

4. Ze względu na dobro nas wszystkich przypominamy o obowiązku przestrzegania wymogów sanitarnych jakimi są odpowiedni dystans i obowiązek zakrywania ust i nosa, ale również o limitach dotyczące liczby uczestników liturgii w kościołach. Obecnie obowiązujący limit w całym kraju to 1 osoba na 15m2. Prosimy wszystkich wiernych o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń, dostosowanie się do nich oraz świadomość, że wynikają one z troski o każdego z nas.

5. Dostępne są już świece Caritas akcji Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom. Świece można nabyć w zakrystii. Duża świeca w cenie 15 zł, a mała w cenie 6 zł.

6. Ze wzgl. na pandemię spotkania grup parafialnych są ograniczone. Powstał jednak pomysł, aby założyć Krąg Biblijny online, aby można było jeszcze bardziej pochylić się nad Biblią i w codzienności karmić się Bożym słowem. Osoby zainteresowane pomysłem zapraszamy po szczegółowe informacje na spotkanie do kościoła w czwartek 19 listopada o godz. 18.30. Następne spotkania odbywały się będą online.

7. Nowa księga intencji na rok 2021 dostępna będzie już w najbliższym tygodniu. Jeśli ktoś chciałby zamówić Msze święte gregoriańskie na rok 2021 prosimy o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej. Mamy jeszcze wolne intencje w grudniu tego roku.

8. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16.00 do 17.45 i w sobotę od 8.00 do 10.00.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Józef Tomaszczyk, +Ewa Krzyżanowska, +Mieczysław Domaracki, +Tadeusz Korzeń, +Jan Teper, +Tadeusz Bedka, +Stanisław Godzic, +Tadeusz Saczuk.