Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.05.2021 r.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

Niedziela Trójcy Świętej

1. Dziś Niedziela Trójcy Świętej. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe – dziś o godz. 18.30 i jutro po wieczornej Mszy św. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które odbywać się będą podobnie jak majówki – w niedzielę o godz.18.30, a w tygodniu po wieczornej Mszy św.
  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

Poniedziałek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,

Wtorek – Wspomnienie św. Justyna Męczennika,

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte w tym dniu w kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.30, następnie o godz. 10.00 Msza połączona z  procesją, następnie o godz. 13.00 i Msza wieczorna o godz. 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30. W kaplicy na cmentarzu przy ulicy Jana Pawła II Msza św. o godz. 9.00. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, zgodnie z dekretem naszego Metropolity ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego w związku z pandemią nie organizujemy procesji eucharystycznej między parafiami. Niemniej jednak, jeśli pogoda pozwoli, to po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Jeśli warunki pogodowe nam na to nie pozwolą procesja odbędzie się wewnątrz świątyni.

Sobota – Wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika.

1. W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Z racji pandemii i związanych z nią obostrzeń msze święte komunijne odbędą się w trzech turach - o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Pamiętajmy w tym tygodniu w sposób szczególny w swoich modlitwach o dzieciach przystępujących do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzicach.
  1. Przypominamy o obostrzeniach i obowiązujących nas wymogach zachowania odpowiedniej ilości wiernych w świątyni podczas nabożeństw, zakrywaniu ust i nosa oraz zachowania dystansu.
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie odbędzie w niedzielę 6 czerwca o godz. 16.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższym czasie zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński.
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Alina Kuligowska, +Ewa Ruszczyńska.