XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021 r.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

XII Niedziela Zwykła

1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – taca przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 18.30 a w tygodniu po wieczornej Mszy świętej.
  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika.

Czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona naszej Archidiecezji. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Arcypasterzu ks. Abp. Józefie Kupnym z okazji obchodów rocznicy ingresu.

Piątek – dzień zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z nauczycielami i opiekunami na Mszę św. dziękczynną za kończący się rok szkolny. Msza św. w intencji dzieci i młodzieży, nauczycieli i katechetów o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.

1. Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na ostatnie przedwakacyjne spotkanie z siostrą Haliną. Spotkanie w domu katechetycznym odbędzie się w niedzielę 27 czerwca o godz. 14.00.
  1. Choć liturgiczne wspomnienie świętych patronów naszej parafii Piotra i Pawła przypada 29 czerwca we wtorek, to w tym roku pragniemy przeżyć czas odpustu w najbliższą niedzielę 27 czerwca, aby umożliwić uczestnictwo większej ilości wiernych. Dlatego zapraszamy na Mszę świętą odpustową na godzinę 13.00. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni.
  1. Również w niedzielę 27 czerwca rozpoczniemy cykl koncertów w ramach XXII Namysłowskich Letnich Koncertów Organowych prof. Witolda Zabornego. Choć fizycznie nasze organy są dopiero w połowie remontu i koncertowanie na nich jest niemożliwe, to jednak dzięki życzliwości ludzi będziemy mogli wziąć udział w tym wydarzeniu kulturalnym wysłuchując koncertu na pożyczonym wysokiej klasy instrumencie elektronicznym. W ramach pierwszego tegorocznego koncertu cyklu wystąpią: Władysław Szymański – organy oraz grające na skrzypcach żona i córka śp. prof. Witolda Zabornego – Aleksandra Pawełek-Zaborny i Ewa Zaborny. Serdecznie zapraszamy.
  1. Duszpasterstwo Parafii przypomina rodzicom i opiekunom prawnym dzieci i młodzieży rozpoczynającym we wrześniu naukę w klasach pierwszych wszystkich typów szkół, że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego, a nie po wakacjach. Najlepiej zatem uczynić to wraz ze składaną dokumentacją rekrutacyjną do szkoły lub jeszcze przed wakacjami, by dyrektorzy szkół mogli uwzględnić te lekcje w planach zajęć.
  1. Burmistrz Namysłowa zaprasza mieszkańców Namysłowa na wyjątkowe wydarzenie jaki jest „Namysłowski Festiwal Piosenki Seniorów”, który odbędzie się dziś o godz. 15.00 na namysłowskim Rynku.
  1. Związek Młodzieży Wiejskiej przy współpracy z Namysłowskim Ośrodkiem Kultury organizują „Kolonie dla Dzieci Rolników”w Jastrzębiej Górze w dniach 27 lipca – 5 sierpnia 2021r. Szczegółowe informacje udziela Namysłowski Ośrodek Kultury oraz Starostwo Powiatowe Namysłów.
  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Eugenia Szewczyk, +Roman Orzechowski, +Tadeusz Buczyński.