XIII Niedziela Zwykła – 27.06.2021 r.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

XIII Niedziela Zwykła

1. W ubiegłą niedzielę na tacę na fundusz remontowy naszej parafii zebraliśmy 5120 zł. Z zebranych wcześniej funduszy, udało nam się zrealizować już kilka inwestycji. Zapłaciliśmy ostatnią zeszłoroczną ratę za remont organów w wysokości 50.000 zł. W pełni wyremontowaliśmy i wyposażyliśmy jedną z salek w domu katechetycznym, w której odbywają się spotkania kręgu biblijnego jak również funkcjonuje sklepik z dewocjonaliami. Odnowiliśmy kancelarię parafialną. Wymieniliśmy również wykładzinę w prezbiterium a niebawem zostanie zamontowana wykładzina w kaplicy Najświętszego Sakramentu i przy ołtarzu św. Barbary. Za okazaną pomoc i życzliwość z serca dziękujemy.
  1. Dziś w naszej wspólnocie o godz. 13.00 uroczysta Msza święta odpustowa ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła w intencji całej naszej parafii. Po Mszy procesja z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni. Uroczystościom odpustowym przewodniczyć będzie ks. Michał Małkiewicz – proboszcz parafii Woskowice. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 18.30 a w tygodniu po wieczornej Mszy świętej.
  1. Dziś rozpoczynamy cykl koncertów w ramach XXII Namysłowskich Letnich Koncertów Organowych prof. Witolda Zabornego. W ramach pierwszego koncertu wystąpią: Władysław Szymański – organy oraz grające na skrzypcach żona i córka śp. prof. Witolda Zabornego – Aleksandra Pawełek-Zaborny i Ewa Zaborny. Przy tej okazji chcielibyśmy podzielić się radosną nowiną, że udało nam się pozyskać na prace restauratorsko-konserwatorskie przy naszych organach dotację od Gminy Namysłów w wysokości 150 000,00 zł – co zapewni nam budżet przewidziany na obecny rok.
  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

Wtorek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła patronów naszej parafii.

Z racji, że obchody odpustu przenieśliśmy na dzisiejszą niedzielę, msze święte jak w każdy dzień powszedni – Msze o 9.00 i 18.00 z kazaniem.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca – spowiedź 17.30. O 7.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

Sobota – święto św. Tomasza Apostoła.

Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

1. Namysłowski Ośrodek Kultury wspólnie z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizują letni wypoczynek dla seniorów w Łebie z namysłowskich parafiiw terminie od 15 do 25 lipca. Koszt to 1600 zł. Zostały ostatnie cztery miejsca. Szczegóły w Namysłowskim Ośrodku Kultury.
  1. Wszystkich pragnących pogłębić swoją relację z Jezusem, zapraszamy do wspólnotowego rozważania Słowa Bożego. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdą środę, po wieczornej Mszy świętej, w domu katechetycznym w sklepiku z dewocjonaliami – także w lipcu. Na naszej stronie Facebook, można zapoznać się z planem rozważań do końca lipca.
  1. Duszpasterstwo Parafii przypomina rodzicom i opiekunom prawnym dzieci i młodzieży rozpoczynającym we wrześniu naukę w klasach pierwszych wszystkich typów szkół, że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego a nie po wakacjach.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Henryk Deredziak, +Mirosław Oleksak, +Henryk Szymala, +Celina Brzózda, +Ryszard Dudek.