Ogłoszenia duszpasterskie 10 lipca 2022 r.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

XV Niedziela Zwykła

1. Przyszła niedziela będzie trzecią niedzielą miesiąca – taca przeznaczona będzie na fundusz gospodarczy naszej parafii.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

Poniedziałek – święto św. Benedykta opata, patrona Europy

Wtorek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika

Środa – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Jest to również trzynasty dzień miesiąca, zapraszamy zatem na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo Fatimskie z figurą Matki Bożej wokół Kościoła.

Piątek – św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła

Sobota – Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel

1. Wszystkich melomanów muzyki zapraszamy na kolejny koncert z Cyklu Namysłowskich Letnich Koncertów Organowych im. prof. Witolda Zabornego. Koncert odbędzie się w niedziele 17 lipca o godz. 16.00. Wystąpią wyjątkowi muzycy, wirtuozi grający na gitarach klasycznych Krzysztof Pełech z Polski i Marek Pasieczny z Wielkiej Brytanii, oraz grający na organach Henryk Gwardak z Wysp Alandzkich. Serdecznie zapraszamy.

1. Po dwóch latach pielgrzymki w formie sztafetowej, w tym roku Wrocławska Piesza Pielgrzymka wyruszy na trasę przemierzając ją w całości. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w Katedrze Wrocławskiej we wtorek 2 sierpnia, zaś przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej przewidziane jest na wtorek 10 sierpnia. Namysłowska grupa XI wyruszy na trasę 5 sierpnia. Pielgrzymka to oczywiście wyzwanie, ale też wyjątkowa okazja do przeżycia rekolekcji w drodze, które mogą stanowić refleksję nad własnym życiem, wątek pokutny naszej codzienności oraz okazję do spotkania wielu ciekawych ludzi. Zachęcamy zatem do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zapisy również do naszej XI namysłowskiej grupy przez formularz internetowy zamieszczony na stronie internetowej Pieszej Wrocławskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wszelkie informacje znajdziemy na stronie internetowej pielgrzymi oraz i ks. proboszcza. Zapisy również w tradycyjnej formie w zakrystii i kancelarii.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę życia wiecznego odeszli: +Henryk Łabędzki, +Jadwiga Pastucha, +Mirosław Dziekan