Ogłoszenia duszpasterskie - 25.12.2022r.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2022 r.

1. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte dziś i jutro w porządku niedzielnym. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby przygotować naszą świątynię na obchody świąt. Dziękujemy za zaangażowanie: księżom; panom i młodzieży, którzy przywieźli drzewka Choinkowe; Nadleśnictwu Namysłów; paniom katechetkom; młodzieży, która tak licznie odpowiedziała na naszą prośbę; panu kościelnemu Andrzejowi oraz wszystkim osobom dobrej woli, którzy zatroszczyli się o świąteczny wystrój naszego kościoła.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

Poniedziałek drugi dzień świąt – święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Tego dnia taca przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziały Teologicznego we Wrocławiu.

Wtorekświęto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – tego dnia pobłogosławimy wino ku czci św. Jana.

Środa święto św. Młodzianków, męczenników. Po mszy świętej wieczornej błogosławieństwo dzieci.

Piątek święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

1. Bezpośrednio po Świętach, pragniemy odwiedzić Was Drodzy Parafianie w waszych domach podczas Wizyty Duszpasterskiej. Plan Kolędy możemy znaleźć na naszej stronie internetowej oraz w gablotach przy wyjściu z kościoła. Mamy nadzieję, że z powodów niezależnych plan wizyty nie ulegnie zmianie. Gdyby jednak zaszła taka potrzeba, będziemy na bieżąco informować o naniesionych zmianach. Plan Kolędy na najbliższy tydzień jest następujący:
  • 27 grudnia wtorek - godz. 15.30 – Łączany oraz ulice: Asnyka, Kasprowicza, Nałkowskiej, Makuszyńskiego.
  • 28 grudnia środa - godz.15.30 – ulice: Staromiejska, Staffa, Lechonia, Herberta, Konopnickiej, Gombrowicza.
  • 29 grudnia czwartek - godz. 15.30 – ulice: Pułaskiego, Kilińskiego, Norwida, Fredry, Szymborskiej, Leśmiana, Morsztyna, Tuwima, Wańkowicza, Morcinka, Korczaka, Mrożka, Zapolskiej, Krasickiego, Słowackiego Orzeszkowej.
  • 30 grudnia piątek - 15.30 – ulice: Kochanowskiego, Żwirki i Wigury, Sienkiewicza, Broniewskiego, Baczyńskiego, Gałczyńskiego, Miłosza, Piotra Skargi, Lema, Parkowa.
  1. Przypominamy, że z racji wizyty duszpasterskiej, w naszym kościele w tygodniu Msze święte wieczorne odprawiane są tylko w środę i sobotę. W pozostałe dni Msze tylko o 7.00 i 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tygodniu kończy się błogosławieństwem o godz. 15.00.
  2. W okresie Wizyty Duszpasterskiej kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę od 8.00 do 10.00.
  3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę życia w wieczności odeszła: +Stanisława (k) Korletjanu, +Czesława Ceglecka, +Stefania Kaleta.
  4. Dziękujemy instytucjom i osobom prywatnym za wszystkie otrzymane życzenia i podarki. Z serca odwzajemniamy okazaną nam życzliwość i dobro. Boże Narodzenie to szczególny czas – czas radości z przyjścia na świat Naszego Zbawcy. Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy odwagi do wychodzenia na spotkanie nowonarodzonego Chrystusa i przemiany własnego życia. niech Boże Dziecię otwiera nasze serca na działanie Bożej łaski i uzdalnia każdego z nas miłości, która jest pierwszym powołaniem każdego człowieka.

Intencje mszalne: 25.12. – 31.12.2022 r.

NIEDZIELA – 25.12.2022 – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

W int. Olafa z okazji urodzin – o Boże błogosławieństwo

+ Zofia i Jan PYTEL, ++ Zofia, Ludwik, Zygmunt CISICKI

+ Józef ROLL – 17. rocz. śmierci, + Bolesław ROLL – 15. rocz. śmierci,
++ Elżbieta, Wiktor, Stanisława (k.), Jan, Józef ROLL

13.00

W int. Jana SOCHY w 75. rocz. urodzin – o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

+ Albina i Piotr KASZYŃSCY, ++ z Rodziny

Poniedziałek – 26.12.2022 – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

7.00

W int. Jolanty i Jana WOJTYSIAKÓW w 60. rocz. ślubu, o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

8.30

++ Ryszard, Alfons, Roman i Helena JUCHCIŃSCY oraz ++ Emilia, Bronisław i Stefan CZUCZWARA

10.00

++ Helena, Czesław KURPIEL, ++ Stanisław i Genowefa DOBRZYCCY, + Tadeusz PAŁCZYŃSKI,
Stanisław WASYLKOWSKI, + Julia i Stanisław SZYDŁOWSCY, ++ z Rodzin SZYDŁOWSKICH I SZOT

+ Piotr i Paweł, ++ z Rodziny

13.00

W int. Haliny dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

+ Czesław WYREMBAK – 18. rocz. śmierci

W INTENCJI PARAFIAN

NIEDZIELA – 1.01.2023 – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

8.30

+ Katarzyna KURZAWA – greg.

+ Franciszek KASZYŃSKI – 15. rocz. śmierci, + Paulina KASZYŃSKA

W INT. ŻYWEGO RÓŻAŃCA