Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

Ul. Kościelna 3, 46-100 Namysłów

TEL:  77 4100 234 lub 504 232 750

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie - 23.07.2022

|

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

XVI Niedziela Zwykła 23 lipca 2023

 

1. Dziś przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą, która jest jednocześnie III Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych obchodzony pod hasłem: „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie”. Odpust zarówno dla siebie jak i dla dusz czyśćcowych będą mogli uzyskać wierni, którzy z tej okazji wezmą udział w papieskiej Mszy w bazylice św. Piotra lub innych uroczystościach z tej okazji na całym świecie. Ponadto można otrzymać odpust za nawiedzenie osoby starszej będącej w potrzebie. Żeby otrzymać odpust należy spełnić zwykłe warunki takie jak: spowiedź, komunia i modlitwa w intencji wskazanej przez papieża. Również osoby starsze i chore, które nie mogą opuszczać domu, mają możliwość uzyskania odpustu jeżeli zjednoczą się duchowo z liturgią sprawowaną w tym dniu transmitowaną przez media i ofiarują Bogu swe modlitwy i cierpienia. 

2. W ubiegłym tygodniu na tacę na fundusz gospodarczy zebraliśmy 5787zł. Za złożone ofiary z serca dziękujemy. 

 

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

Poniedziałek – św. Kingi dziewicy.

Wtorek – święto św. Jakuba Apostoła. 25 lipca to również wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Tego dnia tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. wieczorną, po której odbędzie się błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa.

Środa – świętych Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny.

Sobota – św. Marii, Marty i Łazarza.

 

4. W dniach 3-10 sierpnia odbędzie się 43 Wrocławska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Nasza Namysłowska Grupa XI dołączy się do całego nurtu pielgrzymki i wyruszy na trasę 6 sierpnia. W późniejszym terminie podamy szczegółowe informacje w związku z przybyciem i rozlokowaniem pielgrzymów. Zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zapisy oraz informacje w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. 

 

5. Wszystkim udającym się na urlop życzymy udanego wypoczynku.