Grupa Ojca Pio

Ktokolwiek wchodzi bocznym wejściem do naszego kościoła parafialnego dostrzega głębokie, pełne miłości spojrzenie Św. Ojca Pio, pochodzące z obrazu znajdującego się na ołtarzu bocznym, po lewej stronie ołtarza głównego. Obraz ten, to wotum złożone prze ks. prałata Aleksandra Matykę i ks. kanonika Andrzeja Oramusa, z okazji 50 rocznicy Ich święceń kapłańskich.

W naszej Parafii Grupa Modlitwy Św. Ojca Pio powstała kilkanaście lat temu za zgodą ks. prałata Aleksandra Matyki, ówczesnego proboszcza Parafii.

Grupa ta liczy ok. 10 osób. Obecnym jej opiekunem duchowym jest ks.Krzysztof Wojtaś.

23 każdego miesiąca odprawiana jest Msza Św. w intencji członków grupy oraz w różnych innych intencjach określonych na dany miesiąc.

Członkowie grupy spotykają się , wraz z członkami innych grup parafialnych, w każdy wtorek o godzinie 19.00 w domu katechetycznym, biorąc udział w katechezach prowadzonych przez ks. Krzysztofa.

Ponadto członkowie Grupy Ojca Pio wraz  z członkami innych grup modlitewnych działających przy naszej parafii, łączą się w modlitwie różańcowej odmawianej w każdą sobotę po Mszy Św. o godz. 9,00, prosząc Boga o potrzebne łaski dla całego Kościoła katolickiego na świecie i wszystkich jego kapłanów.

Uczestniczą także każdego dnia o godz. 15,00 we wspólnym  odmawianiu Koronki do Miłosierdzia Bożego.

W Kościele powszechnym wspomnienie Świętego Ojca Pio przypada na 23 września, czyli dzień jego narodzin dla nieba. W tym dniu wystawiane są relikwie Św. Ojca Pio, będące w posiadaniu naszej parafii. W tym roku jedna z parafianek, czcicielka Św. Ojca Pio, ufundowała ornat z podobizną Ojca Pio.

Wszystkich chętnych zapraszamy na nasze spotkania i do udziału we wspólnych modlitwach.