Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

Ul. Kościelna 3, 46-100 Namysłów

TEL:  77 4100 234 lub 730 528 861

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2020 r.

1.      Przypominamy, że w świątyniach nie ma już limitów osób na Mszach św. i nabożeństwach, ale pozostały wymogi sanitarne odnośnie maseczek i odległości.

2.      Kancelaria parafialna jest czynna po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się pod nr tel.: 730528861

3.      Jutro w liturgii przeżywać będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Suma odpustowa w intencji wszystkich Parafian o godz. 11.30, a po niej nastąpi obrzęd poświęcenia nowego krzyża przy naszym kościele - krzyża Bożego Miłosierdzia. Pozostałe Msze święte o godz.: 7.00, 9.00, 18.00. Parafianom i Gościom życzymy, aby świeci Apostołowie wypraszali Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

4.      W tym tygodniu wspominamy:

         poniedziałek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

         wtorek - Wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego

         piątek - Święto św. Tomasza, Apostoła

5.      Piątek, 3-go lipca, jest pierwszym piątkiem miesiąca – w tym dniu okazja do spowiedzi od godziny 17.30

6.      Przed nami ostatnie dni miesiąca czerwca, który poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 18.30, w tygodniu po wieczornej Mszy świętej.

7.      Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

9.      W tym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odeszła: +Maria Dymek.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.06.2020 r.

1.     Przypominamy, że w świątyniach nie ma już limitów osób na Mszach św. i na nabożeństwach, ale pozostały wymogi sanitarne odnośnie maseczek i odległości.

2.     Dziękujemy za ofiary składane do skarbon w ubiegłą niedzielę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

3.     W środę, 24-go czerwca, obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - Święto patronalne Archikatedry Wrocławskiej, Archidiecezji Wrocławskiej i miasta Wrocławia.

4.     Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po wieczornych Mszach świętych, a w niedzielę o godz. 18.30.

5.     Kancelaria parafialna jest czynna po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się pod nr tel.: 730528861

6.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

7.     W następny poniedziałek uroczystość odpustowa ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczysta suma o godz. 11.30.

8.     W tym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: +Albina Wojnar, +Stanisław Sobczyk, +Aniela Idzi.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 7 CZERWCA 2020 r.

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. Wszystkich rodziców zainteresowanych ustaleniem nowej daty I Komunii świętej, zapraszamy dziś na spotkanie na godzinę 16.00 do kościoła.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

    poniedziałek – Wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

    sobota – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych jest następujący: 7.00, 8.30, 10.00. Następnie Msza święta bezpośrednio po zakończonej procesji oraz o godz. 19.00. W kaplicy cmentarnej o godzinie 9.00 na Starym Mieście o godzinie: 11.30.

Po Mszy świętej o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna wokół naszej świątyni. Po powrocie do kościoła wspólnie będziemy prosić Boga o ustanie pandemii. W czasie procesji prosimy o zachowanie wszystkich wymogów sanitarnych związanych z pandemią.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych w naszym kościele. Są one odprawiane w tygodniu po wieczornej Mszy świętej, a w niedziele o godzinie 18.30.

6. W sobotę, 13-go czerwca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie po wieczornej Mszy świętej – procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.   

7. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania sprawy niecierpiące zwłoki po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu będą załatwiane indywidualnie. Tel: 77/410-02-34 lub 730 528 861.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

9. W tym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: +Bogdan Nikoforów, +Marian Misiński.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO – 31 MAJ 2020 r.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w liturgii Kościoła. Prośmy dziś w sposób szczególny o Dary Ducha Świętego, abyśmy z nich korzystali w naszej codzienności.

2. Ze względu na pandemię koronawirusa ZGODNIE Z NAJNOWSZYMI WYMOGAMI limity wiernych w kościołach zostały zniesione. Jedynym limitem jest odległość od siebie, ponieważ w kościele należy zachować 2 metry odstępu, nie licząc domowników. W kościele obowiązkowo należy nosić maseczki. Przestrzeganie tych wskazań jest wyrazem miłości do innych. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. Sprawy niecierpiące zwłoki po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu będą załatwiane indywidualnie. Tel: 77/410-02-34 lub 730 528 861.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

    w środę - Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

    w czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

    w piątek – św. Bonifacego

4. Dziś w naszym kościele już ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 18.30. Od jutra zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które będą odprawiane w tygodniu po wieczornej Mszy świętej a w niedziele o godz. 18.30.

5. Wszystkich rodziców zainteresowanych ustaleniem nowej daty I Komunii świętej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 7-go czerwca, na godzinę 16.00 do kościoła.

6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.30

7. Za tydzień I niedziela miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy św. o godzinie 11.30 odbędzie się zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

9. W tym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: +Leon Jakimów, +Helena Jagodzińska.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 24.05.2020 r.

1. Ze względu na pandemię koronawirusa ZGODNIE Z NAJNOWSZYMI WYMOGAMI służb sanitarnych W KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ 1 OSOBA NA 10 M². Po za nabożeństwami trwa tradycyjnie w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. Sprawy niecierpiące zwłoki po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu będą załatwiane indywidualnie. Tel: 77/410-02-34 lub 730 528 861.

2. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w Kościele trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

3. We wtorek przeżywamy Dzień Matki – wszystkim matkom składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu Łask Bożych na każdy dzień, zdrowia i opieki Matki Maryi, a dla zmarłych prosimy o radość życia wiecznego.

4. Miesiąc maj poświęcony jest w szczególny sposób Matce Bożej. W naszym kościele nabożeństwo majowe w tygodniu po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę o godz. 18.30.

5. Wszystkim paniom i panom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i pracę włożoną w porządkowanie terenu wokół naszego kościoła.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

7. W tym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odszedł: +Mieczysław Madej.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17.05.2020 r.

1. Ze względu na pandemię koronawirusa ZGODNIE Z NAJNOWSZYMI WYMOGAMI SŁUŻB SANITARNYCH W KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ 1 OSOBA NA 10 M². Poza nabożeństwami trwa tradycyjnie w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania sprawy niecierpiące zwłoki po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu będą załatwiane indywidualnie. Tel: 77/410-02-34 lub 730 528 861.

2. Jutro, 18-go maja, przeżywamy 100-lecie urodzin wielkiego Polaka, papieża - św. Jana Pawła II. Dziękując Bogu za pontyfikat i życie świętego Polaka, uroczyste Te Deum wyśpiewamy podczas nabożeństwa majowego. Módlmy się – przez jego wstawiennictwo – w intencjach, które głęboko nosimy w naszych sercach. Prośmy za naszą Ojczyznę, Europę i cały świat

3. Miesiąc maj poświęcony jest w szczególny sposób Matce Bożej. W naszym kościele nabożeństwo majowe w tygodniu po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę o godz. 18.30.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

5. W tym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odszedł: +Emilia Dulęba, +Romualda Krzaczkowska.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10.05.2020 r.

1. Ze względu na pandemię koronawirusa ZGODNIE Z NAJNOWSZYMI WYMOGAMI W KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ 1 OSOBA NA 15 M². W pozostałym czasie kościół będzie otwarty i będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania sprawy niecierpiące zwłoki po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu będą załatwiane indywidualnie.

Przypominamy, że zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa uroczystości związane z I Komunią świętą oraz rocznicą I Komunii świętej są odwołane jak i również uroczystość Bierzmowania. Nowe terminy zostaną ogłoszone po spotkaniu Proboszcza z rodzicami. Tel: 77/410-02-34 lub 730 528 861.

2. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek, 14-go maja br., uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. 

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

   Czwartek – Święto Św. Macieja  

    Sobota – Święto św. Andrzeja Boboli

4. Miesiąc maj poświęcony jest w szczególny sposób Matce Bożej. W naszym kościele nabożeństwo majowe w tygodniu po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę o godz. 18.30.

5. W środę po wieczornej Mszy św. i majówce odbędzie się nabożeństwo fatimskie.

6.  Zainteresowani naukami przedślubnymi proszeni są o kontakt w zakrystii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

8. W tym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odszedł: +Zdzisław Pluta.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 03.05.2020 r.

1. Ze względu na pandemię koronawirusa ZGODNIE Z NAJNOWSZYMI WYMOGAMI W KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ 1 OSOBA NA 15 M². W pozostałym czasie kościół będzie otwarty i będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania, natomiastsprawy niecierpiące zwłoki,po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu, będą załatwiane indywidualnie.

Ze względu na obecne zwiększenie liczby Parafian uczestniczących w czasie każdej Mszy świętych, zawieszamy transmisje online Mszy świętych z naszego kościoła.

Przypominamy, że zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa uroczystości związane z I Komunią świętą oraz rocznicą I Komunii świętej są odwołane jak i również uroczystość Bierzmowania. Nowe terminy zostaną ogłoszone po spotkaniu z rodzicami.

2. Dzisiejsza, 4-ta Niedziela Wielkanocna, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

Rozpoczynamy dziś Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele – zachęcamy do modlitwy w intencji powołań, aby nigdy nie zabrakło tych, którzy poniosą Chrystusa na krańce świata. To także pierwsza niedziela miesiąca po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

   Poniedziałek – Wspomnienie św. Floriana, męczennika

   Środa – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba,

   Piątek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

4. Miesiąc maj poświęcony jest w szczególny sposób Matce Bożej. W naszym kościele nabożeństwo majowe w tygodniu po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę o godz. 18.30.

5. Zainteresowani naukami przedślubnymi proszeni są o kontakt w zakrystii po każdej Mszy świętej.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

7. W tym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odszedł: +Zbigniew Juzak.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020 r.

1. Ze względu na pandemię koronawirusa ZGODNIE Z NAJNOWSZYMI WYMOGAMI ZWIĄZANYMI Z EPIDEMIĄ KORONOWIRUSA W KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ 1 OSOBA NA 15 M². W pozostałym czasie kościół będzie otwarty i będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania sprawy niecierpiące zwłoki po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu będą załatwiane indywidualnie.Tel: 77/410-02-34 lub 730 528 861.

2. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, Rzymska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mocą dekretu zdecydowała, że: uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie obchodzona w sobotę, 2-go maja, ponieważ w niedzielę, 3-go maja, obchodzimy 4-tą Niedzielę Wielkanocną.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

    Środa – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła;

    Sobota – Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy świętych w tym dniu jest następujący: 7.00, 9.00, 10.00 i 18.00.  O godz. 10.00 Msza święta w intencji Ojczyzny – za  rządzących i o pomyślny rozwój. Pamiętajmy w naszych modlitwa o wszystkich, którzy oddali życie w walce o Jej wolność.

4. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. W naszym kościele nabożeństwa majowe będą odprawiana w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 18.30.

5. Msza święta zbiorowa za zmarłych w piatek, 1-go maja, o godz. 7.00.

6. Obecnie w naszej Parafii są wstrzymane wszystkie kursy przedmałżeńskie do odwołania.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19.04.2020 r.

1. W tym tygodniu wspominamy:

    czwartek – św. Wojciecha

    sobota – św. Marka Ewangelisty

2. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w naszym kościele zostanie odprawione Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.

    Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

4. W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: +Teresa Kamieniak, +Teodozja Bagińska.

I NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.04.2020 r.

1. Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli nam w przeżyciu Wielkiego Tygodnia: osobą, które współtworzyły Boży Grób: Dziękujemy za przygotowanie oprawy Liturgicznej: Lektorom. Wszystkim zatroskanym o piękno naszej świątyni nie tylko od święta, ale każdego dnia. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza obficie swym błogosławieństwem za Wasz trud. Wdzięcznym sercem ogarniamy wszystkich którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

2. Ze względu na rozszerzającą się pandemię koronawirusa jako Parafia jesteśmy zmuszeni do wpuszczania na sprawowaną Eucharystią osoby, które zamówiły Mszę świętą. Osoby te będą wpuszczane przez zakrystię 15 minut przed liturgią. W pozostałym czasie kościół będzie otwarty i będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania sprawy niecierpiące zwłoki po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu będą załatwiane indywidualnie. Tel: 77/410-02-34 lub 730 528 861.

3. Jutro drugi dzień Oktawy Zmartwychwstanie Pańskiego porządek Mszy Świętych niedzielny, w tym dniu naszymi modlitwami wspieramy Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitarne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.

5. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”, który jest dostępna w zakrystii.