Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

Ul. Kościelna 3, 46-100 Namysłów

TEL:  77 4100 234 lub 504 232 750

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg

XV Niedziela Zwykła – 11.07.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

XV Niedziela Zwykła

 1. Dziś XV niedziela zwykła. Następna niedziela będzie trzecią niedzielą miesiąca - taca przeznaczona będzie na cele remontowe naszej parafii.
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

          Poniedziałek – św. Brunona - biskupa i męczennika,

          Wtorek – św. pustelników Świerada i Benedykta.

          Jest również 13 dzień miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św. Bezpośrednio po Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół świątyni.

          Intencje różańcowe można składać pół godziny przed Mszą św. do skrzynki przy figurze Matki Bożej.

          Czwartek – św. Bonawentury - biskupa i doktora Kościoła

          Piątek – Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel.

Czytaj więcej: XV Niedziela Zwykła – 11.07.2021 r.

XIII Niedziela Zwykła – 27.06.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

XIII Niedziela Zwykła

 1. W ubiegłą niedzielę na tacę na fundusz remontowy naszej parafii zebraliśmy 5120 zł. Z zebranych wcześniej funduszy, udało nam się zrealizować już kilka inwestycji. Zapłaciliśmy ostatnią zeszłoroczną ratę za remont organów w wysokości 50.000 zł. W pełni wyremontowaliśmy i wyposażyliśmy jedną z salek w domu katechetycznym, w której odbywają się spotkania kręgu biblijnego jak również funkcjonuje sklepik z dewocjonaliami. Odnowiliśmy kancelarię parafialną. Wymieniliśmy również wykładzinę w prezbiterium a niebawem zostanie zamontowana wykładzina w kaplicy Najświętszego Sakramentu i przy ołtarzu św. Barbary. Za okazaną pomoc i życzliwość z serca dziękujemy.
 1. Dziś w naszej wspólnocie o godz. 13.00 uroczysta Msza święta odpustowa ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła w intencji całej naszej parafii. Po Mszy procesja z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni. Uroczystościom odpustowym przewodniczyć będzie ks. Michał Małkiewicz – proboszcz parafii Woskowice. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 18.30 a w tygodniu po wieczornej Mszy świętej. 
 1. Dziś rozpoczynamy cykl koncertów w ramach XXII Namysłowskich Letnich Koncertów Organowych prof. Witolda Zabornego. W ramach pierwszego koncertu wystąpią: Władysław Szymański – organy oraz grające na skrzypcach żona i córka śp. prof. Witolda Zabornego – Aleksandra Pawełek-Zaborny i Ewa Zaborny. Przy tej okazji chcielibyśmy podzielić się radosną nowiną, że udało nam się pozyskać na prace restauratorsko-konserwatorskie przy naszych organach dotację od Gminy Namysłów w wysokości 150 000,00 zł – co zapewni nam budżet przewidziany na obecny rok.
Czytaj więcej: XIII Niedziela Zwykła – 27.06.2021 r.

XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

 XII Niedziela Zwykła 

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – taca przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 18.30 a w tygodniu po wieczornej Mszy świętej. 
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

         Poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika.

         Czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona naszej Archidiecezji. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Arcypasterzu ks. Abp. Józefie Kupnym z okazji obchodów rocznicy ingresu. 

         Piątek – dzień zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z nauczycielami i opiekunami na Mszę św. dziękczynną za kończący się rok szkolny. Msza św. w intencji dzieci i młodzieży, nauczycieli i katechetów o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy. 

 1. Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na ostatnie przedwakacyjne spotkanie z siostrą Haliną. Spotkanie w domu katechetycznym odbędzie się w niedzielę 27 czerwca o godz. 14.00.
Czytaj więcej: XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.05.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

 Niedziela Trójcy Świętej

 1. Dziś Niedziela Trójcy Świętej. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe – dziś o godz. 18.30 i jutro po wieczornej Mszy św. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które odbywać się będą podobnie jak majówki – w niedzielę o godz.18.30, a w tygodniu po wieczornej Mszy św.
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

    Poniedziałek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,

    Wtorek – Wspomnienie św. Justyna Męczennika,

   Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte w tym dniu w kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.30, następnie o godz. 10.00 Msza połączona z  procesją, następnie o godz. 13.00 i Msza wieczorna o godz. 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30. W kaplicy na cmentarzu przy ulicy Jana Pawła II Msza św. o godz. 9.00. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, zgodnie z dekretem naszego Metropolity ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego w związku z pandemią nie organizujemy procesji eucharystycznej między parafiami. Niemniej jednak, jeśli pogoda pozwoli, to po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Jeśli warunki pogodowe nam na to nie pozwolą procesja odbędzie się wewnątrz świątyni.

Czytaj więcej: Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.05.2021 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od wtorku rozpoczynamy okres zwykły w liturgii Kościoła. W ubiegłym tygodniu na tacę na fundusz remontowy zebraliśmy 4.390 zł. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę o 18.30. 
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

         Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

         Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

         Sobota – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy. 

 1. W minionym tygodniu do wieczności odszedł ks. Stanisław Orzechowski „Orzech” – główny przewodnik Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W najbliższy poniedziałek we Wrocławiu w kościele przy ul. Bujwida odbędą się uroczystości pogrzebowe. Wiemy, że wielu chciałoby uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych śp. „Orzecha”, ale z różnych przyczyn jest to trudne bądź niemożliwe. Jako Namysłowianie stanowimy grupę XI Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki i chcielibyśmy wspólnie pomodlić się w intencji ks. Stanisława Orzechowskiego. Dlatego zapraszamy na Mszę świętą w intencji ks. Orzecha wieczorem, w dniu jego pogrzebu, czyli w poniedziałek 24-go maja na godzinę 19.30, do naszego kościoła parafialnego, każdego kto chciałby we wspólnocie pielgrzymkowej pomodlić się o Dar Nieba dla ks. Stanisława.
Czytaj więcej: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021 r.

V Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

V Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy o 11.30. najbliższy piątek będzie pierwszym piątkiem miesiąca – spowiedź z okazji pierwszego piątku od 17.30. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. i w każdą niedzielę o 18.30.
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: 

    Poniedziałek - 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 10.00 Msza święta w intencji Ojczyzny.

    Wtorek – wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona strażaków.

    Czwartek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca, dlatego po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o nowe powołania do służby w Kościele.

Czytaj więcej: V Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021 r.

III Niedziela Wielkanocna – 17.04.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

 1. Dziś w Kościele rozpoczynamy Tydzień Biblijny, który ma być zachętą do codziennej lektury Pisma Świętego. Dzisiejsza niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca – taca przeznaczona jest na inwestycje remontowo-budowlane naszej parafii.
 1. W poniedziałek 19 kwietnia zapraszamy na godz. 17.45 do kościoła na Nabożeństwo do św. Józefa. Intencje można składać w zakrystii. Bezpośrednio po nabożeństwie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i Msza święta wieczorna.
 1. W środę zapraszamy na godz. 17.00 do salki w domu katechetycznym osoby tworzące Margaretki modlitewne oraz osoby, które chciałby współtworzyć jedną z Margaretek modlitewnych.
Czytaj więcej: III Niedziela Wielkanocna – 17.04.2021 r.

VI Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

Niedziela Palmowa

 1. Dzisiejszą niedzielą - Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, podczas każdej Mszy błogosławieństwo palm. 
 1. Czas, w którym żyjemy jest szczególnie trudny ze względu na Pandemię. Obecnie znajdujemy się w sytuacji, w której została mocno ograniczona liczba wiernych mogących wziąć udział w liturgii. Bardzo prosimy nie gromadzić się przed liturgią przed świątynią z wyprzedzeniem czasowym, aby zająć później miejsce podczas liturgii. Nie jest naszą intencją ograniczenie ilości miejsc ani do naszych kompetencji nie należy rozstrzyganie ewentualnych sporów dotyczących pierszeństwa uczestnictwa w nabożeństwach. Pierwszeństwo uczestnictwa we Mszy świętej wydaje się leżeć po stronie rodziny zamawiającej intencję Mszalną. Bardzo prosimy o zrozumienie sytuacji, w której się znajdujemy i odpowiedzialność w tym temacie oraz dostosowanie się do panujących warunków. Prosimy również o przestrzeganie dystansu i noszenie maseczek. W obecnej sytuacji tylko zrozumienie, wyczucie i wzajemna miłość są gwarantem, tego, że przetrwamy to, co trudne.
 1. W Wielki Czwartek nie sprawujemy mszy porannych. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. podobnie jak w roku ubiegłym, w świątyni nie będzie ołtarza adoracji tzw. ciemnicy, i adoracji po zakończonej liturgii.
Czytaj więcej: VI Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2021 r.

Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

Niedziela Świętej Rodziny

1. Dziś niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

2. W tym tygodniu w:

Poniedziałek – święto świętych Młodzianków

Czwartek – ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 i nabożeństwo dziękczynne za miniony rok

Piątek – Nowy rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.00.

3. Dostępna jest już nowa księga intencji na rok 2021. Zachęcamy do zamawiania intencji w kancelarii bądź po Mszach świętych.

Czytaj więcej: Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020 r.

IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

IV Niedziela Adwentu

1. Dziś ostatnia niedziela ADWENTU, która jest jednocześnie trzecią niedzielą miesiąca – taca przeznaczona jestna fundusz remontowo-inwestycyjny naszej parafii. Dziś w naszej wspólnocie gościmy ks. Bartłomieja Błońskiego. Bardzo dziękujemy za refleksję nad Bożym słowem, która ma nas poprowadzić do światła betlejemskiego żłóbka.

2. W tym tygodniu w:

Czwartek – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Tego dnia tradycyjnie odprawiane są Msze św. pasterskie. W naszej Parafii w tym roku wyjątkowo z racji pandemii odprawionych będzie pięć Pasterek. O godzinie 22.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Jana Pawła II, o godzinie 23.00 na Starym Mieście. W kościele parafialnym o godz. 20.30, 22.00 i 24.00.

Piątek - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy o godz. 7.00.

Sobota – drugi dzień świąt i święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Pożądek Mszy świętych niedzielny. Taca przeznaczona będzie   na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu oraz nasze wrocławskie Seminarium Duchowne.

Czytaj więcej: IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.11.2020 r.

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 4491 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dziś ofiary na tacę jak również wszystkim, którzy uczynili to poprzez konto bankowe. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiarę na remont naszych organów. Do końca listopada zobowiązani jesteśmy do zapłacenia ostatniej tegorocznej raty, dlatego dziękujemy z serca z każdą złożoną ofiarę, która jest wyrazem zrozumienia i naszej wspólnej odpowiedzialności za kościół i parafię. Dziś przy wyjściu z Kościoła swoimi ofiarami możemy wesprzeć budowę kościołów w naszej diecezji.

2. W tym tygodni w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

Wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac prezbitera i jego towarzyszy.

Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą adwentu. Czuwanie modlitewne przed każdą niedzielą adwentu w piątek po wieczornej Mszy św. Na pierwsze czuwanie zapraszamy już w najbliższy piątek na 18.30.

Jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

3. Ze względu na dobro nas wszystkich przypominamy o obowiązku przestrzegania wymogów sanitarnych jakimi są odpowiedni dystans i obowiązek zakrywania ust i nosa, ale również o limitach dotyczące liczby uczestników liturgii w kościołach. Obecnie obowiązujący limit w całym kraju to 1 osoba na 15m2. Prosimy wszystkich wiernych o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń, dostosowanie się do nich oraz świadomość, że wynikają one z troski o każdego z nas.

4. Dostępne są jeszcze małe świece Caritas akcji Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom. Świece można nabyć w zakrystii. Świeca w cenie 6 zł.

5. Od najbliższej niedzieli w zakrystii będą dostępne poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary z opłatków zostaną przekazane na potrzeby naszej parafii.

6. Dostępna jest już nowa księga intencji na rok 2021. Zachęcamy do zamawiania intencji w kancelarii bądź po Mszach św.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16.00 do 17.45 i w sobotę od 8.00 do 10.00.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Edward Filarowski, +Krystyna Chyłka, +Emilia Żak, +Genowefa Jaworska.

Czytaj więcej: XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.11.2020 r.