Wyjazd na Lednicę Seniora

Dnia 1 września grupa naszych Parafian z Ks. Krzysztofem uczestniczyła w XV Lednicy Seniora pod hasłem: „Młodzi duchem”. Spotkanie to jest owocem Ogólnopolskich Spotkań Młodych, które odbywają się w czerwcu i przyciągają rzesze młodych. Spotkanie rozpoczęło się od gimnastyki, aby Seniorzy nie nabawili się kontuzji podczas tańców. Był też czas na Sakrament Pokuty. Tak przygotowani uczestniczyliśmy w Eucharystii pod przewodnictwem J. E. Ks. Abp Damiana Zimonia. Na zakończenie Mszy Świętej uczestniczyliśmy w poświęceniu grobu O. Jan Góry – twórcy i pomysłodawcy Spotkań, który spoczywa na Polach Lednickich. Następnie odprawione zostało Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Nabożeństwo JESTEM. Na zakończenie Spotkania odbyło się Nabożeństwo Eucharystyczne zakończone Wyborem Chrystusa. A potwierdzeniem tego wyboru było nasze przejście przez Bramę III Tysiąclecia wśród radosnych śpiewów. Zachęcamy już dziś do udziału w Spotkaniach nad Jeziorem Lednickim i codziennego Wyboru Chrystusa.

Akt wyboru Chrystusa
Panie Jezu Chryste!
Ciebie wybieram
jako mojego Pana
i za Apostołem Piotrem powtarzam:
Ty jesteś Chrystus,
Boga Syn, Zbawiciel!
Tobie oddaję moją przeszłość,
dzień dzisiejszy i przyszłość
oraz całą moją wieczność.
Ty jesteś moją Prawdą!
Ty jesteś moją Drogą!
Moim Życiem i moją Miłością!
Teraz i na wieki. Amen