XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 8 wrzesień 2019 r.

1. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla najmłodszych dzieci które rozpoczęły naukę. A o godzinie 16.00 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy. Serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

a) piątek – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Jest to jednocześnie 13 dzień miesiąca po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo Fatimskie, procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

b) sobota – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego po Mszy świętej wieczornej udamy się pod krzyż gdzie nastąpi wspólna modlitwa w ramach akcji „Polska pod Krzyżem”.

3. Prosimy rodziców uczniów klas VIII szkoły podstawowej o zgłaszanie w kancelarii parafialnej (w godzinach urzędowania) młodzieży pragnącej przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

4. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze  dniu 20 września. Tradycyjne nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy. W programie udział w Eucharystii o godz. 18.30 w Bazylice Jasnogórskiej, modlitwa różańcowa, Apel Jasnogórski i czuwanie przed Ikoną Matki Bożej Częstochowskiej. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii po Mszach świętych oraz kancelarii.

5. Ks. Michał swoich chorych odwiedzi w najbliższy piątek w godzinach przedpołudniowych. Ks. Michał odwiedzać będzie chorych do których z posługą przychodził ks. Adam, Ks. Piotr swoich chorych odwiedzi w najbliższą sobotę odwiedzał będzie chorych do których z posługą przychodził ks. Krzysztof

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli jak i do nabywania  kalendarzy na rok 2020. Prasa jest dostępna w zakrystii.

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Józef Standzon, +Paulina Gajda, +Eugeniusz Bukowski.