IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22.03.2020 r.

1. Chcemy poinformować wszystkich Parafian, że nasz kleryk Marcin Kamieniak w sobotę, 14-go marca, przyjął posługę akolitatu. Uroczystość pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego odbyła się w kaplicy Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

2. W nawiązaniu do słów Metropolity Wrocławskiego i ze względu na rozszerzającą się pandemię koronawirusa w naszej Parafii kancelaria parafialna będzie nieczynna sprawy niecierpiące zwłoki po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu będą załatwiane indywidualnie. Tel: 77/410-02-34 lub 730 528 861.

3. W tym szczególnym czasie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: w niedzielę o godz. 18.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy Świętej o godz. 16.30 oraz po Mszy Świętej o godz. 18.00.

4. Z powodu wyżej podanych powodów odwołany zostaje planowany wyjazd do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej. Z tego samego powodu zostaje odwołana Droga Krzyżowa ulicami miasta oraz rekolekcje wielkopostne.

5. W niedzielę, 19-go kwietnia, planujemy w naszej parafii rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego. Osoby, które planują zawrzeć związek małżeński w najbliższym czasie – serdecznie zapraszamy. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.  Dostępne są również świece Wielkanocnego Dzieła Pomocy w cenie: duża – 14 zł, mała – 6 zł oraz baranki czekoladowe w cenie 5 zł.

7. W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: +Tadeusz Szyszak.