XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.10.2020 r.

1. Dziś XXX niedziela zwykła. W ubiegłym tygodniu na tacę inwestycyjną pomimo ograniczeń liczby ludzi w świątyni udało nam się zebrać z tacy i z wpłat na konto parafialne 3871 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Do końca listopada czeka nas spłata ostatniej tegorocznej raty za remont naszych organów. Mamy nadzieję, że dzięki waszej życzliwości i ofiarności Drodzy Parafianie zdołamy wywiązać się podjętych zobowiązań.

2. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszach św. wieczornych w niedzielę o 18.30. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałek i piątek o godz. 17.30. W sposób szczególny zachęcamy do modlitwy różańcowej w intencji ustania pandemii oraz o wiarę i miłość w naszych rodzinach.

3. W tym tygodni w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

Środa – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

4. Wszyscy obserwujemy, jak dynamicznie zmienia się sytuacja związana z pandemią koronawirusa i jak wiele obostrzeń z tym związanych nas dotyka. Jako powiat aktualnie znajdujemy się w czerwonej strefie w związku z czym obostrzenia dotykają nas bardzo mocno. Dotyczy to nie tylko przestrzegania wymogów sanitarnych jakimi są odpowiedni dystans i obowiązek zakrywania ust i nosa, ale również limity dotyczące liczby uczestników liturgii w kościołach. W czerwonej strefie limit to 1 osoba na 7m2. Prosimy wszystkich wiernych o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń, dostosowanie się do nich oraz świadomość, że wynikają one z troski o każdego z nas.

5. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Prosimy o czytelne wypełnianie kart najlepiej drukowanymi literami. Wypełnione karty składamy do skarbon lub w zakrystii. Zachęcamy do pamięci modlitewnej za zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe odbywać się będą tak jak co roku, po Mszach świętych wieczornych.

6. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele parafialnym według porządku niedzielnego – nie będzie tylko Mszy św. o godz. 13.00. Jeśli w przyszłym tygodniu decyzją władz nie zostaną zamknięte cmentarze, Msza Święta zbiorowa na cmentarzu przy ul. Jana Pawła II zostanie odprawiona o godz. 15.00. Od 14.30 będziemy czytać imiona i nazwiska zmarłych polecanych w tej Mszy św. Gdyby sytuacja związana z pandemią uniemożliwiła odprawienie Mszy św. zbiorowej o godz. 15.00 na cmentarzu, intencje zamówione na tę Mszę i na pozostałe Msze św. zbiorowe z dnia zadusznego, zostaną odczytane i odprawione jeszcze tego samego dnia w kościele parafialnym o godz. 19.00. Wówczas zaczniemy odczytywanie intencji od godz. 18.30. Wiemy natomiast, że z racji obostrzeń wywołanych pandemią oraz obowiązujących nas z tym związanych przepisów, w tym roku nie organizujemy jak w latach ubiegłych procesji na cmentarzu w dniu Uroczystości Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o przyjęcie ze zrozumieniem sytuacji, w której obecnie się znajdujemy i związanych z tym utrudnień.

7. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, natomiast na cmentarzu przy ul. Jana Pawła II o godz. 10.00 (jeśli cmentarze będą otwarte) oraz w kościele na Starym Mieście o godz. 17.00. Przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, dlatego zachęcamy, aby wizytę na cmentarzu zaplanować w możliwie najbezpieczniejszym czasie.

8. Zanim otworzymy księgę intencji mszalnych na nowy rok, zachęcamy do zamawiania Mszy świętych. Do końca roku mamy jeszcze sporo wolnych intencji.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę życia wiecznego odeszli: +Grzegorz Merkel, +Zenon Wojtakowski, +Wiesław Cholewa, +Halina Kraus.