XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.11.2020 r.

1. Dziś XXXII niedziela zwykła. Po Mszy św. o 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dziś obchodzimy XII DZIEŃ SOLIDARNOŚCI z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. W tym roku jest on poświęcony Republice Środkowoafrykańskiej, krajowi, który od wielu lat doświadcza ogromnego dramatu. Wojna, zniszczenie, głód, śmierć i prześladowania są codziennym „chlebem" tysięcy chrześcijan w tym afrykańskim kraju. Przy wyjściu z kościoła możemy ofiarami wesprzeć Kościół Prześladowany.

O godz. 18.30 nabożeństwo wypominkowe. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo wypominkowe w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje remontowo-budowlane naszej parafii. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć naszą parafię można uczynić to również przez przelew bankowy. Numer konta znajdziemy na naszej stronie parafialnej.

2. W tym tygodni w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

Poniedziałek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

Wtorek – wspomnienie św. Leona papieża i doktora Kościoła

Środa – św. Marcina z Tours biskupa. Jest to również 11 listopada kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.  Msza św. w intencji Ojczyzny o 9.00.

Czwartek – wspomnienie św. Jozafata biskupa

Piątek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych polskich męczenników.

Jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

3. Ze względu na dobro nas wszystkich przypominamy o obowiązku przestrzegania wymogów sanitarnych jakimi są odpowiedni dystans i obowiązek zakrywania ust i nosa, ale również o limitach dotyczące liczby uczestników liturgii w kościołach. Obecnie obowiązujący limit w całym kraju to 1 osoba na 15m2. Prosimy wszystkich wiernych o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń, dostosowanie się do nich oraz świadomość, że wynikają one z troski o każdego z nas.

4. Z racji pandemii i utrudnień z tym związanych, wszystkim którzy zamierzają zawrzeć w najbliższym czasie związek małżeński, nasz Diecezjalny Wydział Rodzin proponuje cykl internetowych katechez przedślubnych. Katechezy rozpoczną się w dniu 16 listopada, zakończą 17 grudnia 2020r. i będą dostępne dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Zapisy narzeczonych odbywać się będą wyłącznie poprzez formularz internetowy na stronie: www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni. Tam też znajdują się szczegółowe informacje dla zainteresowanych.

5. Dostępne są już świece Caritas akcji Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom. Świece można nabyć w zakrystii. Duża świeca w cenie 15 zł, a mała w cenie 6 zł.

6. Zanim otworzymy księgę intencji mszalnych na nowy rok, zachęcamy do zamawiania Mszy świętych. W miesiącu grudniu mamy jeszcze wolne intencji. Jeśli ktoś chciałby zamówić Msze święte gregoriańskie na rok 2021 prosimy o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej zanim zostanie otwarta księga intencji na nowy rok.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16.00 do 17.45 i w sobotę od 8.00 do 10.00.