XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.11.2020 r.

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 4491 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dziś ofiary na tacę jak również wszystkim, którzy uczynili to poprzez konto bankowe. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiarę na remont naszych organów. Do końca listopada zobowiązani jesteśmy do zapłacenia ostatniej tegorocznej raty, dlatego dziękujemy z serca z każdą złożoną ofiarę, która jest wyrazem zrozumienia i naszej wspólnej odpowiedzialności za kościół i parafię. Dziś przy wyjściu z Kościoła swoimi ofiarami możemy wesprzeć budowę kościołów w naszej diecezji.

2. W tym tygodni w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

Wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac prezbitera i jego towarzyszy.

Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą adwentu. Czuwanie modlitewne przed każdą niedzielą adwentu w piątek po wieczornej Mszy św. Na pierwsze czuwanie zapraszamy już w najbliższy piątek na 18.30.

Jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

3. Ze względu na dobro nas wszystkich przypominamy o obowiązku przestrzegania wymogów sanitarnych jakimi są odpowiedni dystans i obowiązek zakrywania ust i nosa, ale również o limitach dotyczące liczby uczestników liturgii w kościołach. Obecnie obowiązujący limit w całym kraju to 1 osoba na 15m2. Prosimy wszystkich wiernych o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń, dostosowanie się do nich oraz świadomość, że wynikają one z troski o każdego z nas.

4. Dostępne są jeszcze małe świece Caritas akcji Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom. Świece można nabyć w zakrystii. Świeca w cenie 6 zł.

5. Od najbliższej niedzieli w zakrystii będą dostępne poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary z opłatków zostaną przekazane na potrzeby naszej parafii.

6. Dostępna jest już nowa księga intencji na rok 2021. Zachęcamy do zamawiania intencji w kancelarii bądź po Mszach św.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16.00 do 17.45 i w sobotę od 8.00 do 10.00.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Edward Filarowski, +Krystyna Chyłka, +Emilia Żak, +Genowefa Jaworska.