IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

IV Niedziela Adwentu

1. Dziś ostatnia niedziela ADWENTU, która jest jednocześnie trzecią niedzielą miesiąca – taca przeznaczona jestna fundusz remontowo-inwestycyjny naszej parafii. Dziś w naszej wspólnocie gościmy ks. Bartłomieja Błońskiego. Bardzo dziękujemy za refleksję nad Bożym słowem, która ma nas poprowadzić do światła betlejemskiego żłóbka.

2. W tym tygodniu w:

Czwartek – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Tego dnia tradycyjnie odprawiane są Msze św. pasterskie. W naszej Parafii w tym roku wyjątkowo z racji pandemii odprawionych będzie pięć Pasterek. O godzinie 22.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Jana Pawła II, o godzinie 23.00 na Starym Mieście. W kościele parafialnym o godz. 20.30, 22.00 i 24.00.

Piątek - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy o godz. 7.00.

Sobota – drugi dzień świąt i święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Pożądek Mszy świętych niedzielny. Taca przeznaczona będzie   na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu oraz nasze wrocławskie Seminarium Duchowne.

Jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

3. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Swiętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy św. o godz. 8.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy małżonków, którzy pragną odnowić te przyrzeczenia do przybycia i uczestnictwa.

4. Od poniedziałku do środy zapraszamy na godz. 18.00, na ostatnie w tym roku Roraty.

5. W zakrystii dostępne są poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary z opłatków zostaną przekazane na potrzeby naszej parafii. Dostępna jest już nowa księga intencji na rok 2021. Zachęcamy do zamawiania intencji w kancelarii bądź po Mszach świętych.

6. Jako duszpasterze w trosce o nasze zdrowie i wspólne dobro z żalem informujemy, że z racji pandemii i związanych z nią zagrożeń oraz obostrzeń, w tym roku podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu Wizyty Duszpasterskiej zwanej Kolędą. Nie chcielibyśmy narażać kogokolwiek w jakikolwiek sposób na ryzyko zarażenia koronawirusem. Chcielibyśmy jednak zaproponować, aby każdego dnia według grafiku kolędowego w naszym kościele odbywały się Msze św. w int. rodzin, które mielibyśmy odwiedzić konkretnego dnia podczas wizyty duszpasterskiej. Pragniemy zaprosić choć jedną osobę z każdego domu na wieczorną Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem kolędowym i prosimy o zabranie wody, którą poświęcimy a potem będzie można tą woda poświęcić swoje domy i mieszkania. Podczas Mszy św. będzie można ofiarą składaną do skrzynki wesprzeć parafię i związane z nią potrzeby. Prosimy o zrozumienie. Z odwagą jednak spoglądamy w przyszłość i mamy nadzieję na spotkania z wami Drodzy Parafianie podczas kolędy w przyszłym roku. Plan Mszy świętych kolędowych w intencji parafian podamy w najbliższą niedzielę orz będzie on umieszczony na naszej stronie internetowej.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16.00 do 17.45.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Zdzisław Wieciński, +Łucja Wysocka, +Edward Jagielski, +Marian Świeboda, +Walerian Średziński.