VI Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2021 r.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

Niedziela Palmowa

1. Dzisiejszą niedzielą - Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, podczas każdej Mszy błogosławieństwo palm.
  1. Czas, w którym żyjemy jest szczególnie trudny ze względu na Pandemię. Obecnie znajdujemy się w sytuacji, w której została mocno ograniczona liczba wiernych mogących wziąć udział w liturgii. Bardzo prosimy nie gromadzić się przed liturgią przed świątynią z wyprzedzeniem czasowym, aby zająć później miejsce podczas liturgii. Nie jest naszą intencją ograniczenie ilości miejsc ani do naszych kompetencji nie należy rozstrzyganie ewentualnych sporów dotyczących pierszeństwa uczestnictwa w nabożeństwach. Pierwszeństwo uczestnictwa we Mszy świętej wydaje się leżeć po stronie rodziny zamawiającej intencję Mszalną. Bardzo prosimy o zrozumienie sytuacji, w której się znajdujemy i odpowiedzialność w tym temacie oraz dostosowanie się do panujących warunków. Prosimy również o przestrzeganie dystansu i noszenie maseczek. W obecnej sytuacji tylko zrozumienie, wyczucie i wzajemna miłość są gwarantem, tego, że przetrwamy to, co trudne.
  1. W Wielki Czwartek nie sprawujemy mszy porannych. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. podobnie jak w roku ubiegłym, w świątyni nie będzie ołtarza adoracji tzw. ciemnicy, i adoracji po zakończonej liturgii.
  1. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do symbolicznego Grobu Pańskiego, adoracja przy Bożym grobie, z zachowaniem przepisów sanitarnych i ilości wiernych, do godz. 22.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Każdą osobę od 14 do 18 roku życia obowiązuje post jakościowy czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post jakościowy i ilościowy czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz spożywanie trzech posiłków z czego tylko jeden do syta.

Droga Krzyżowa w kościele parafialnym, na Starym Mieście i w kaplicy na cmentarzu przy ul. Jana Pawła II o godz. 15.00.

1. W Wielką Sobotę Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 8.00. Nie organizujemy święcenia pokarmów na stół wielkanocny w świątyni o konkretnych godzinach. Świecenie pokarmów odbędzie się indywidualnie przy głównym wejściu do świątyni, pod wieżą. Księża będą dyżurować i indywidualnie święcić koszyczki każdemu kto przyjdzie między godz. 10.00 a 14.00. Na Starym Mieście święcenie pokarmów na świeżym powietrzu przy kościele z racji pandemii od godz. 10.00 do 10.45. W Łączanach święcenie pokarmów jak co roku na świeżym powietrzu przy kapliczce o 11.00. Bardzo prosimy, by nie przychodzić na święcenie całymi rodzinami jak mieliśmy to w zwyczaju, ale wysłać jednego reprezentanta rodziny, by nie powstawały zgromadzenia.
  2. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 20.30. Prosimy o zabranie świec.
  3. Niedziela Zmartwychwstania. Z racji pandemii nie możemy organizować procesji, dlatego zgodnie z zaleceniami w tym roku nie odbędzie się Rezurekcja o godz. 6.00. Msze święte zarówno w Niedzielę Zmartwychwstania jak i w Poniedziałek Wielkanocny według porządku niedzielnego czyli o 7.00, 8.30, 9.00, 10.00, 11.30, 13.00. 19.00. Z powodów ograniczeń ilości wiernych w świątyni, dodatkowa Msza święta w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny o godz. 14.00.
  4. W liturgii Triduum Paschalnego oraz świątecznej Mszy o godz. 10.00 w Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny z kościoła parafialnego będzie można uczestniczyć za pośrednictwem parafialnego Facebooka.
  1. Z racji obostrzeń kancelaria parafialna nieczynna do odwołania. Oczywiście w sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny bądź po Mszach świętych.
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Jan Garczarek, +Genowefa Niemiec.