III Niedziela Wielkanocna – 17.04.2021 r.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

1. Dziś w Kościele rozpoczynamy Tydzień Biblijny, który ma być zachętą do codziennej lektury Pisma Świętego. Dzisiejsza niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca – taca przeznaczona jest na inwestycje remontowo-budowlane naszej parafii.
  1. W poniedziałek 19 kwietnia zapraszamy na godz. 17.45 do kościoła na Nabożeństwo do św. Józefa. Intencje można składać w zakrystii. Bezpośrednio po nabożeństwie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i Msza święta wieczorna.
  1. W środę zapraszamy na godz. 17.00 do salki w domu katechetycznym osoby tworzące Margaretki modlitewne oraz osoby, które chciałby współtworzyć jedną z Margaretek modlitewnych.
  1. W liturgii Kościoła w piątek 23 kwietnia obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.
  1. Obecnie znajdujemy się w sytuacji, w której została mocno ograniczona liczba wiernych mogących wziąć udział w liturgii. Nie jest naszą intencją ograniczenie ilości miejsc ani do naszych kompetencji nie należy rozstrzyganie ewentualnych sporów dotyczących pierwszeństwa uczestnictwa w nabożeństwach. Pierwszeństwo uczestnictwa we Mszy świętej wydaje się leżeć po stronie rodziny zamawiającej intencję Mszalną. Bardzo prosimy o zrozumienie sytuacji, w której się znajdujemy i odpowiedzialność w tym temacie oraz dostosowanie się do panujących warunków. Prosimy również o przestrzeganie dystansu i noszenie maseczek. W obecnej sytuacji tylko zrozumienie, wyczucie i wzajemna miłość są gwarantem, tego, że przetrwamy to, co trudne.
  1. Z racji obostrzeń kancelaria parafialna nieczynna do odwołania. Oczywiście w sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny bądź po Mszach świętych.
  1. Jako parafia, co wynika z Prawa Kanonicznego, zobowiązani jesteśmy do poinformowania wiernych o fakcie, że nasz kleryk V roku – Marcin Kamieniak – 8 maja 2021 roku w katedrze wrocławskiej przyjmie święcenia diakonatu. Jeśli ktoś wie o czymś, co czyni go niegodnym święceń diakonatu, jest w sumieniu zobowiązany bezzwłocznie zawiadomić o tym proboszcza parafii.
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Bronisław Ferenc, +Lucyna Ołpińska, +Rozalia Biruta, +Paweł Łuszczyna.