V Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021 r.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie

V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy o 11.30. najbliższy piątek będzie pierwszym piątkiem miesiąca – spowiedź z okazji pierwszego piątku od 17.30. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. i w każdą niedzielę o 18.30.
  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

Poniedziałek - 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 10.00 Msza święta w intencji Ojczyzny.

Wtorek – wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona strażaków.

Czwartek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca, dlatego po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o nowe powołania do służby w Kościele.

Sobota – uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika głównego patrona Polski. Tego dnia o godz. 10.00 w katedrze wrocławskiej nasz kleryk Marcin Kamieniak przyjmie święcenia diakonatu. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

1. W najbliższy piątek, 7-go maja, po Mszy św. wieczornej i po nabożeństwie majowym spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Również w tym tygodniu odbędzie się próbna spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych według wcześniej ustalonych terminów.
  1. Przypominamy o obostrzeniach i obowiązujących nas wymogach zachowania odpowiedniej ilości wiernych w świątyni podczas nabożeństw, zakrywaniu ust i nosa oraz zachowania dystansu. Bardzo prosimy o zrozumienie sytuacji, w której się znajdujemy i odpowiedzialność w tym temacie oraz dostosowanie się do panujących warunków. W obecnej sytuacji tylko zrozumienie, wyczucie i wzajemna miłość są gwarantem, tego, że przetrwamy to, co trudne.
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Michał Stefanko, +Barbara Radzioch..